KOŚCIÓŁ EWANGELICZNY MISJA ŁASKI W WARSZAWIE 
misja łaski
 

ZAPRASZAmy:


Możesz już oglądać nasze nabożeństwa na żywo w internecie. Wystarczy, że w niedziele o 11:00 klikniesz na poniższy link:  więcej>

Zapraszamy do oglądania nauczań z naszego kościoła. Wystarczy klinąć w poniższy link: więcej>

W dniach 7-10 Czerwca 2012 odbył się coroczny spływ kajakowy. W tym roku płynęliśmy szlakiem Biebrzy. Zobacz film>


SZKOŁA BIBLIJNA naszego Kościoła.  więcej>Odbyła się kolejna Konferencja dla osób bezdomnych i uzależnionych „Zacznij Od Nowa”. Więcej >    4-5.XII - Odbyly sie  Koncerty Ewangelizacyjne Jurka Dajuka „Kolędy Narodów” w Warszawie i w Końskich. Zobacz zdjęcia i reportaż z Telewizji Końskie

Nabożeństwa w każdą niedzielę o godz. 11:00 i każdą środę  o 19:00 w Warszawie na ul. Okocimskiej 3.


Stałe wydarzenia naszego kościoła.

 

Jezus zaprasza Cię do siebie

 

Przyjdźcie do Mnie wszyscy utrudzeni i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. Weźcie na siebie Moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla waszych dusz. Jarzmo Moje bowiem jest miłe, a Moje brzemię lekkie. Ewangelia św. Mateusza 11:28-30


Oferta Jezusa

Biblia mówi, że Jezus, Syn Boży, umarł na krzyżu za grzechy każdego człowieka, zmartwychwstał i żyje dzisiaj! Jezus kocha każdego człowieka, Jezus kocha Ciebie! Jego największym pragnieniem jest objawienie Tobie miłości Bożej. Właśnie dlatego wzywa Cię, abyś przyszedł do Niego, czyli zawołał do Niego, uwierzył w Niego, zaufał Mu, zwrócił się do Niego o pomoc. Jest to osobiste wezwanie skierowane bezpośrednio do Ciebie.


Wymagane kwalifikacje

Biblia mówi również, że każdy człowiek, a zatem i Ty, jest grzeszny i oddzielony od Boga. Jakie więc powinieneś spełnić wymagania, aby przyjść do Jezusa? Wystarczy, że jesteś utrudzony i obciążony! Czym? Swoim grzechem, swoim życiem bez Boga, z dala od Niego, na własną rękę; swoją obłudą, pychą, zakłamaniem, gonitwą za egoistycznymi pragnieniami, złymi decyzjami z przeszłości, często nieodwracalnymi. Jezus nie stawia żadnych warunków wstępnych. Mówi po prostu: Jeśli jesteś zmęczony życiem, jeśli ciężko Ci jest przeżyć kolejny dzień i potrzebujesz pomocy, to przyjdź do Mnie, zaufaj Mi, powierz Mi swoje życie.


Wynagrodzenie

Co z tego będę mieć? Ukojenie dla Twojej duszy – dla Twoich myśli i emocji. Jezus obiecuje, że Jego miłość uśmierzy Twój ból, cierpienie i żal. Twoje grzechy zostaną przebaczone. Zostaniesz uwolniony ze swojego zniewolenia. Brzemię grzechu, wyrzutów sumienia, zranień, rozczarowań i strachu zostanie ściągnięte z Twoich barków. I... będziesz mógł zacząć od nowa! Jezus obdarzy Cię nową nadzieją, pokojem, radością, miłością – nową chęcią do życia.


Nasze obawy

Ale słyszałem, że Bóg jest bardzo wymagający, narzuca tylko nakazy i zakazy i straszy ogniem piekielnym. To nie prawda! Jezus jest dużo lepszy, niż myślisz. Jego jarzmo, czyli Jego panowanie w Twoim życiu, nie jest uciążliwe i doskwierające, lecz miłe. Dlaczego? Jest to jarzmo miłości, dobroci, łaski i przebaczenia. Jego brzemię, czyli Jego wola i plan na Twoje życie, nie jest przytłaczające, nie do uniesienia, lecz lekkie. Dlaczego? Jezus daje Ci nowe życie, On sam zamieszkuje w Twoim sercu i pomaga Ci żyć zgodnie z Jego wolą.


Modlitwa

Jeśli pragniesz odpowiedzieć na wezwanie Jezusa, to zwróć się do Niego tymi słowami w prostej, szczerej modlitwie: Drogi Panie Jezu, jestem zmęczony życiem bez Ciebie. Proszę Cię, przebacz mi moje grzechy i daj ukojenie mojej duszy. Powierzam Ci swoje życie i pragnę należeć do Ciebie na wieki. Amen.

 

Zapraszamy na nową wersję strony:

www.ggwo.pl